יום גיבוש

יום גיבוש הנו יום מהנה במיוחד, שבו קבוצת אנשים לוקחת חלק במספר פעילויות שמטרתן היא כאמור לאחד ולגבש את המשתתפים. ימי גיבוש אלו לרוב נערכים על פני יום שלם, אולי חלק מהם אורכים כמה שעות בלבד וחלק אפילו על פני יום וחצי שכוללים לילה של שינה בשטח. ימי גיבוש מתאימים גם למשפחה, אך עיקר המושג של ימי גיבוש אנו מכירים לרוב מהעבודה.
 

יום גיבוש לעובדים:

במהלך השנה כולה העובדים משקיעים את מירב זמנם ומרצם בעבודה. הלחץ היומיומי עשוי להתיש לאורך הזמן וכי כל אחד זקוק לעתים למנוחה. על מנת לעלות את המוטיבציה בקרב העובדים, לחזק את תחושת האחדות והגיבוש בעבודה, ולחזק תכונות חשובות בכל בית עסק כמו שיתוף פעולה, יצירתיות, מנהיגות ותכונות אחרות – החברה מוציאה את עובדיה פעם בשנה ליום גיבוש.
 

מה עושים במהלך יום גיבוש?

יום זה כרוך בדרך כלל בהשתתפות בפעילויות שונות ומגוונות. פעילויות פיסיות, פעילויות המצריכות מחשבה, שיתוף פעולה, זיכרון, יצירתיות ועוד. ישנן אף פעילויות שטח המצריכות שילוב של כל התכונות הללו יחד. המטרה של אותן פעילויות הן בעצם לעודד את המשתתפים בעבודה משותפת למען מטרה אחת, תוך שהם נהנים ומביעים את הכישורים שלהם.
 

התוצאה הסופית?

עובדים מגובשים יותר ובעלי מוטיבציה גבוהה יותר גם יעבדו טוב יותר. חיזוק הקשרים הבינאישיים בין העובדים ישפרו את שיתוף הפעולה והנוחות בעבודה וכך העובדים ירגישו משוחררים יותר, יפיקו מעצמם יותר ואלה ייראו לאחר מכן ברווחי העסק.